Håbo kommun logo
Close translate window Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Håbo website in other languages
Håbo kommun logo

Här lever och arbetar vi i en attraktiv miljö med Mälarens vatten och naturen nära inpå oss.

2015-12-17
Rubrik
Ingress
Läs mer här
phone
Information
0171-525 00
Pil ner

Kontakta Håbo

Kontakta Håbo kommun

Kontaktuppgifter

Telefon: 0171-525 00

E-postadress: kommun@habo.se

Håbo kommunhus
Centrumleden 1
746 80 Bålsta

IT-enheten

Verksamhetsbeskrivning

  • Utarbetande av strategier och policydokument inom IT-området
  • Stöd till verksamhetsansvariga
  • Drift, underhåll och utveckling av IT-plattform
  • Drift, underhåll och utveckling av Kommunikation och Infrastruktur gällande IT-området
  • Drift, underhåll och utveckling av arbetsplatsplattform inom IT-området
  • Support och felavhjälpning till kommunens användare
  • Drift, underhåll och utveckling av webb-plattform för intranät och extern webb
  • Tekniskt systemansvar för kommunens verksamhetsapplikationer

Kontaktuppgifter IT-enheten:

Robert Ejnefjäll, Driftansvarig
Telefon: 0171 - 525 72
E-post: robert.ejnefjall@habo.se

Jörgen Orreflo, Kommunikationstekniker 
Telefon: 0171 - 527 66
E-post: jorgen.orreflo@habo.se

Kenneth Wiik, IT-tekniker
Telefon: 0171 - 528 93
E-post: kenneth.wiik@habo.se

Patrik Malmros, IT-tekniker
Telefon: 0171 - 525 66
E-post: patrik.malmros@habo.se

Joakim Nordin, IT-tekniker
Telefon: 0171 - 525 88
E-post: joakim.nordin@habo.se

Pedram Parsa, Supporttekniker
Telefon: 0171 - 527 29
E-post: pedram.parsa@habo.se

Julia Nilsson, IT-tekniker
Telefon: 0171 - 52999
E-post: julia.nilsson@habo.se

Jyrki Ikola, Support-tekniker
Telefon: 0171 - 526 35
E-post: jyrki.ikola@habo.se

Ansvarig för IT avdelningen är:

Håkan Tapani, IT-chef
Telefon: 0171 - 527 51
E-post: hakan.tapani@habo.se


Sidansvarig: Kommunstyrelsen

2016-06-21

Kommun och politk

Klicka för support
Stäng supportfönster