Håbo kommun logo
Close translate window Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Håbo website in other languages
Håbo kommun logo

Här lever och arbetar vi i en attraktiv miljö med Mälarens vatten och naturen nära inpå oss.

2015-12-17
Rubrik
Ingress
Läs mer här
phone
Information
0171-525 00
Pil ner

Kontakta Håbo

Kontakta Håbo kommun

Kontaktuppgifter

Telefon: 0171-525 00

E-postadress: kommun@habo.se

Håbo kommunhus
Centrumleden 1
746 80 Bålsta

Fackliga representanter

Kommunal
Sektion Enköping-Håbo
Telefon: 010-442 82 36
E-post: enkoping-habo.mitt@kommunal.se

Lärarnas Riksförbund
Joakim Läbom
Telefon: 0171 - 529 63
E:post: joakim.labom@edu.habo.se

Vårdförbundet
Karin Rasouli
Telefon: 0171 - 528 18
E-post: karin.rasouli@habo.se

Skolledarna
Stefan Petrusson
Telefon: 0171 - 525 71
E-post: stefan.petrusson@habo.se

Vision
Niklas Arnö
Telefon: 0171 – 529 40
E-post: vision@habo.se

Naturvetarna
E-post: naturvetarna@habo.se

Akademikerförbundet SSR

Förtroendevalda lokalföreningen Håbo:
Ordförande: Charlotta Bjälkebring Carlsson. Kontakt: charlotta.carlsson@habo.se 
Telefon: 0171- 52871

Vice ordförande: Katja Holmqvist. Kontakt: katja.holmqvist@habo.se
Telefon: 0768-822439

Styrelseledamöter: Veronica Westerberg, Frida Jonsheden, Elionore Sörbom.

Kassör: Ellinor Sörbom. Valberedning: Mona Johansson Svensson.

Skyddsombud: Ellinor Sörbom, Malin Wahlund samt Katja Holmqvist, (huvudskyddsombud).

Lärarförbundet
Peter Mangano
Telefon: 070 - 0900256 eller 0171- 526 99
E:post: peter.mangano@edu.habo.se

JUSEK
Annette Eliasson
Telefon: 0171 - 525 33
E-post: annette.eliassson@habo.se

Sveriges Ingenjörer
Thorbjörn Kvernplassen
Telefon: 0171 - 525 57
E-post: thorbjorn.kvernplassen@habo.se

Sveriges Psykologförbund
Mervi Kreivi
Telefon: 0171 - 526 38

Sidansvarig:

2017-04-04

Näringsliv och arbete

Klicka för support
Stäng supportfönster