Close translate window Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Håbo website in other languages
Håbo kommun logo
2015-12-17
Rubrik
Ingress
Läs mer här
phone
Information
0171-525 00
Pil ner

Kontakta oss

Kontakta oss

Kontaktuppgifter

Telefon:

0171-529 02

Slottsskolan Slottsskogsleden21 746 96 Skokloster

Personal

Skolledning

Stefan Quas
Rektor
Telefon: 0171-529 01 (telefonnumret är kopplat till mobilen)
E-post: stefan.quas@habo.se

Elisabeth Lindskog
Biträdande rektor
Ansvarig för VFU (verksamhetsförlagd utbildning) i kommunen
Telefon: 0171-46 43 09 (telefonnumret är kopplat till mobilen)
E-post: elisabeth.lindskog@habo.se

Pedagogisk personal 

Bland den pedagogiska personalen finns klass- och ämneslärare, specialpedagoger, fritidspersonal och elevassistenter. Du når dem via expeditionen eller e-post.
Telefon: 0171-529 02 (0171-529 03) 
E-post: slottsskolan@edu.habo.se 
Expeditionen kan hjälpa till med e-postadresser om du vill mejla direkt till en viss pedagog du saknar mejladress till.

Fritids
Telefon: 0171-46 84 94 (Rubinen), 0171-46 84 97 (Safiren) 

Elevhälsa

Marie Grebius
Skolsköterska (arbetar på skolan torsdagar och fredagar ojämna veckor)
E-post: marie.grebius@edu.habo.se
Telefon: 0171-528 60

Susanne Williams
Skolkurator (arbetar på skolan på torsdagar)
Telefon: 0171-525 27
E-post: susanne.williams@edu.habo.se

Skolbibliotek

Sara Larsson
Skolbibliotekarie (arbetar på skolan på torsdagar)
Telefon: 0171-529 06 (måndag-onsdag och fredag)
E-post: sara.larsson@edu.habo.se

Administration

Elwira Zarebska
Telefon: 0171-529 02
E-post: elwira.zarebska@edu.habo.se

Catrin Pettersson
Telefon: 0171-529 03 (0171-529 02)
E-post: catrin.pettersson@edu.habo.se

Vaktmästeri

Ingemar Karlsson
Vaktmästare
Telefon: 0171-46 84 21
E-post: ingemar.karlsson@edu.habo.se

Skolkök

Telefon: 0171-46 43 41

Övrigt

Kontaktcenter Håbo kommun Telefon: 0171-525 00 Kontaktcenter hjälper bland annat till med inflyttningsanmälningar, ansökan om fritidshemsplats och frågor om skolskjuts.

Skolans officiella E-postadress:
slottsskolan@edu.habo.se

Sidansvarig: Utbildning och barnomsorg

2017-11-29

Klicka för support
Stäng supportfönster