Close translate window Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Håbo website in other languages
Håbo kommun logo
2015-12-17
Rubrik
Ingress
Läs mer här
phone
Information
0171-525 00
Pil ner

Kontakta oss

Kontakta oss

Kontaktuppgifter

Telefon:

0171-537 00

Västerängsskolan Idrottsvägen 5 746 80 Bålsta

Kontaktlista




Expeditionen



Susanne Jansson

0171-537 00

susanne.jansson@edu.habo.se

Fredrika Aranda

0171-537 29

fredrika.aranda@habo.se

Sjukanmälan

0171-528 00





Rektor



Anette Söderberg

0171-537 04

anette.soderberg@edu.habo.se




Biträdande rektorer



Åk F-3 Michaela Eriksson

0171-537 20

michaela.eriksson@edu.habo.se

Åk 4-9 Jessica Grym

0171-537 03

jessica.grym@edu.habo.se

Språkklasser Helena Lövstrand

0171-537 17

helena.lovstrand@edu.habo.se




Vaktmästare



Ulf Åberg

0171-537 07

ulf.aberg@edu.habo.se

Robert Bremer

0171-537 23

robert.bremer@edu.habo.se

 

Skolsköterska



Lotta Englund

0171-537 08

charlotte.englund@edu.habo.se




Kurator



Ammie Morin

0171-537 09

ammie.morin@edu.habo.se




Studie- och yrkesvägledare



Katarina Källgren

0171-527 59

katarina.kjellgren@edu.habo.se




Personalarbetsrum skolår F-3

0171-537 05


Personalarbetsrum skolår 4-6

0171-537 14


Personalarbetsrum skolår 7-9

0171-537 22


Språkklasserna skolår F-5

0171-537 13


Språkklasserna skolår 6-9

0171-537 17


Fritids Lillskogen skolår F-2

0171-537 12


Fritids Storskogen skolår 3-6

0171-537 11


 






Servicelag, expedition



Patricia Ramos

0171-537 16

patricia.ramos@habo.se




Bibliotek



Per Bowenius


per.bowenius@edu.habo.se




Café

0171-537 18





Idrottshallen

0171-537 26





Textilslöjd

0171-537 24


Trä- och metallslöjd

0171-537 25


 

Sidansvarig: Utbildning och barnomsorg

2017-11-26

Klicka för support
Stäng supportfönster