org.mozilla.javascript.Undefined@0
org.mozilla.javascript.Undefined@0
Läs mer här

Information
org.mozilla.javascript.Undefined@0
Gång- och cykelväg genom Skeppsparken leds om

Gång- och cykelvägen som tidigare gick igenom Skeppsparken leds om för genomfart mellan Ankarvägen till Dalstigens gång- och cykelväg.
Vi anlägger nya vatten- och avloppsledningar som även leder genom Skeppsparken. Det gör att vi behöver spärra av områden och leda om gång- och cykelvägar samt bilvägar. Vi ber om ursäkt för eventuella olägenheter det kan medföra och om er förståelse under pågående arbeten.
Den tillfälliga gång- och cykelvägen är fram till början av mars 2022. Den orangea markeringen enligt bild visar omledning av gång- och cykelvägar. Den lila markeringen visar avstängd gång- och bilväg.
Projekt BÅT, Bålsta tätort - Nya vatten och avloppsledningar
Vi förstärker och anlägger ett nytt huvudledningsnät för vatten- och avlopp i Bålsta för att kunna försörja invånarna i Håbo med vatten och avlopp. Anläggningsarbetet är projekt BÅT som står för Bålsta tätort.
Projekt BÅT (Bålsta tätort) - Nya vatten- och avloppsledningar
Dela:
Sidansvarig: