org.mozilla.javascript.Undefined@0
org.mozilla.javascript.Undefined@0
Läs mer här

Information
org.mozilla.javascript.Undefined@0
Företagsbesök hos Dragetgruppen
%20Bild%20Dragetgruppen.jpg)
Ett av veckans företagsbesök gjorde vi hos Hans Wahlberg, Dragetgruppen. Vi träffades i kontorshotellet i Draget. Hans flyttar sitt kontor hit i april.
Hans Wahlberg är en av Håbo kommuns största fastighetsägare. Han driver Dragetgruppen med 92 hyresgäster i Håbo, den första fastigheten i Håbo förvärvade han 1997.
Dragetgruppen har fastigheter på flera platser i kommunen, framförallt i Draget men även på Stockholmsvägen. Fastighetsskötare och snickarkomptens finns inom bolaget. Dragetgruppen har byggt i snitt en lokal om året i 18 år, de kikar ständigt på nya möjligheter, fler fastigheter och har alltid spännande projekt på gång. Fram för tillväxt och nya verksamheter i Bålsta!
Tack Hans för ett härligt besök hos dig, tack för att du väljer Håbo kommun.
Med på besöket var Catherine Öhrqvist (kommunstyrelsens ordförande), Agneta Hägglund (kommunstyrelsens vice ordförande), Tommy Lövgren (kommunalråd) som behövde avvika lite tidigare och Ida-Maria Rydberg (tillväxt- och kommunikationschef) bakom kameran när fotot togs😉.
Hör av dig för att boka företagsbesök
Företagsbesök gör vi för att lära känna lokala näringslivet, ju bättre vi känner företagen i kommunen desto större skillnad kan vi göra.
Vill du och ditt företag att vi besöker er, tveka inte att ta kontakt med oss.
naringsliv@habo.se
Här kan du läsa mer om våra företagsbesök Länk till annan webbplats.
Dela:
Sidansvarig: Kommunledningsförvaltningen